INICJATYWY DLA KLIMATU

Chcesz działać na rzecz ochrony klimatu? Tworzymy katalog wartościowych inicjatyw ekologicznych! Zachęcamy do lektury i prosimy o polecanie ciekawych akcji (artykuł będzie aktualizowany).

 

Operacja Czysta Rzeka

Operacja Czysta Rzeka to ogólnopolska społeczna akcja sprzątania rzek i ich linii brzegowej oraz okolicy, która początkowo miała obejmować tylko Bug i jego dopływy, ale – jak mówią organizatorzy – „rozlała się na całą Polskę”! Czysta Rzeka angażuje środowiska lokalne, które poświęcając swój czas i energię, chcą zmienić i oczyścić z zalegających śmieci: rzeki, lasy, przydrożne trakty i swoje najbliższe otoczenie. Dotychczas (od 2019 do 2022 roku) w ramach operacji ponad 15 tysięcy osób usunęło z brzegów rzek około 500 ton śmieci i odpadów!

Zajrzyj na stronę >>>

Projekty Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków (OTOP)

Sezonowe liczenie ptaków, monitoring lęgów, przylotów i odlotów.

Zajrzyj na stronę >>> 

Koalicja Ratujmy Rzeki

Zrzeszenie organizacji, naukowców, instytucji i samorządów zajmujących się ochroną polskich rzek, potoków oraz obszarów wodnobłotnych.

Zajrzyj na stronę >>>

Zielone notatki

Blog o zieleni w mieście, ogrodzie i na balkonie. Włodawska społeczna inicjatywa ekologiczna propagująca m.in. idee ochrony zieleni miejskiej: Kwietna Łąka >>> i owadów zapylających Nektar Bar >>>.