Blog

KALENDARZ WYDARZEŃ

Sprawdź, co dzieje się w Nadbużańskim Parku Klimatycznym w 2024 roku i zaplanuj urlop w dobrym klimacie!

ZWYCZAJ ŻEGNANIA STAREGO ROKU NAD BUGIEM, CZYLI BRODACZE ZE SŁAWATYCZ

W regionie nadbużańskim istnieje niezwykły zwyczaj – przekazywany z pokolenia na pokolenie i starannie kultywowany. Zwyczaj każdego roku przyciągający tu zarówno turystów, jak i dobrze znających lokalne tradycje mieszkańców. Przedstawiamy Wam Brodaczy ze Sławatycz, których możecie spotkać na ulicach tej wyjątkowej miejscowości w ostatnich dniach roku.

ZNAMY KLIMATYCZNE MIEJSCA NADBUŻAŃSKIEGO PARKU KLIMATYCZNEGO! OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU NA „MIEJSCE Z KLIMATEM”

Znamy już laureatów pierwszej edycji konkursu „Miejsce z klimatem”. „Miejsce z klimatem” to wyróżnienie przyznawane podmiotom, instytucjom i wydarzeniom, które wpisują się w założenia marki Nadbużański Park Klimatyczny, a swoją działalnością wspierają pracę na rzecz promocji regionu nadbużańskiego i propagowania idei ekologicznych. Poznajcie laureatów pierwszej edycji konkursu!

KONKURS „MIEJSCE Z KLIMATEM”

Rusza konkurs na „Miejscem z klimatem”! Działasz w sposób zrównoważony ekologicznie i klimatycznie? Wykorzystujesz dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe i pracujesz na jego rzecz? Jesteś kreatywny i nie boisz się innowacji? Jeśli tak, zgłoś się i wygraj certyfikat, zestaw promocyjnych upominków i bezpłatną promocję Twoich działań!

NADBUŻAŃSKA MAJÓWKA!

Nadbużański Park Klimatyczny możecie odwiedzać przez cały rok, ale maj szczególnie inspiruje do odkrywania bogactwa świata nad dziką rzeką! Sprawdźcie nasze propozycje na aktywną majówkę!

BAZA WIEDZY O KLIMACIE

Gdzie szukać wartościowych i potwierdzonych naukowo informacji o stanie klimatu? Zaczynamy tworzyć naszą podręczną bazę wiedzy o klimacie! Zachęcamy do lektury i prosimy o polecanie źródeł (artykuł będzie aktualizowany).

INICJATYWY DLA KLIMATU

Chcesz działać na rzecz ochrony klimatu? Tworzymy katalog wartościowych inicjatyw ekologicznych! Zachęcamy do lektury i prosimy o polecanie ciekawych akcji (artykuł będzie aktualizowany).

SPORT NAD BUGIEM – NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA

Oferta Nadbużańskiego Parku Klimatycznego dla aktywnych obejmuje spływy kajakowe, maratony, rajdy rowerowe przebiegające malowniczymi trasami Polski wschodniej. Polecamy zarówno doświadczonym, jak i początkującym sportowcom!

MUZYKA NAD BUGIEM – NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA

Muzyczny pejzaż Nadbużańskiego Parku Klimatycznego to nie tylko niesamowite koncerty ptaków, choć te nie mają sobie równych. Tereny nad Bugiem najczęściej rozbrzmiewają muzyką tradycyjną, ale fani jazzu czy muzyki klasycznej także tu znajdą coś dla siebie. Posłuchaj, jak brzmi Bug!

KULTURA, TEATR I LITERATURA NAD BUGIEM – NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA

Przegląd najciekawszych wydarzeń kulturalnych, literackich i teatralnych, podczas których poczujesz nadbużański klimat!
  • 2